top of page

مراحل پیش از مهاجرت پرستاران به دانمارک


شرایط لازم جهت اقدام و مراحل دریافت مجوز پرستاری در دانمارک (پیش از مهاجرت):


از سال 2020 و پس از شیوع ویروس کرونا، دانمارک به پرستاران، پزشکان و دندانپزشکان یک مسیر مهاجرتی بسیار آسان ارائه داده و به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای این گروه ارتقا یافته است. افراد ایرانی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند، باید دارای مدارک معتبر و تائید شده توسط این کشور باشند. معادل ‌سازی مدرک پرستاری از جمله شرایط اساسی در زمینه کار و اشتغال پرستاران در دانمارک محسوب می‌شود.


توجه: هیچ محدودیت سنی برای مهاجرت پرستاران به دانمارک وجود ندارد.Nurses in Denmark

در این طرح پرستاران، پزشکان و دندانپزشکان با داشتن ویزای سه ساله می توانند با ورود به دانمارک همراه خانواده در کلاسهای رایگان زبان دانمارکی شرکت نمایند. توجه شود که این افراد در بدو ورود اجازه فعالیت در زمینه تخصصی خود ندارند و باید برای دریافت این مجوز مراحلی را طی کنند تا موفق به دریافت مجوز فعالیت پرستاری، پزشکی یا دندانپزشکی شوند.


توجه: در این مسیر مهاجرتی نیاز به ارائه مدرک زبان دانمارکی یا انگلیسی نیست.با توجه به اینکه ویزای سه ساله به معنی اجازه کار (work permit) نمی باشد، اغلب افراد برای اخذ اجازه کار نیز اقدام می کنند تا بتوانند درزمینه های دیگر (غیر مرتبط به رشته تحصیلی خود) مشغول به کار شده و بصورت فعالیت جانبی کسب درآمد کنند. لازم به ذکر است که شخص همراه از ابتدای ورود اجازه کار تمام وقت داشته و می تواند بدون محدودیت در هر زمینه ای جذب بازار کار شود.


گام ابتدایی در فرآیند درخواست مجوز پرستاری در دانمارک، تایید مدرک تحصیلی شما توسط مسئولان مربوط در سازمان ایمنی و سلامت دانمارک است. به منظور انجام این مرحله، شما باید فرم درخواست خود را تکمیل نموده و آن را به صورت الکترونیکی به این سازمان ارسال کنید. لازم به ذکر است که همه این اسناد باید به زبان انگلیسی یا دانمارکی ترجمه رسمی شده باشند.


مدارک لازم جهت ارزیابی و تایید اولیه عبارتند از:


• مدارکی شامل کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت

• گواهی تغییر نام و گواهی ازدواج در صورت تاهل

• رزومه تحصیلی و سوابق کاری به ترتیب زمانی

• مدرک تحصیلی (حداقل چهار سال تحصیلات لیسانس در رشته پرستاری)

• جزئیات برنامه تحصیلی از دانشگاه مربوطه، شامل اطلاعاتی مانند: ریز نمرات، شرایط پذیرش، طول کل دوره تحصیل، آموزش نظری و آموزش نظری.

• در صورتی‌ که 6 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته باید مدارک مربوط به حداقل 12 ماه سابقه کاری مرتبط و تمام وقت را ارائه دهید

• فرم تکمیل شده یا گواهی تحصیل که باید از طرف خود دانشگاه به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال شود.

• فرم تکمیل شده یا گواهی از مراجع معتبر بهداشتی در کشور محل کار و اقامت درخواست‌کننده، که تضمین کننده سلامت جسمی شخص برای فعالیت در این زمینه است و هیچ شرایط یا احتیاطی برای ثبت نام وجود نداشته است. این مدرک نیز باید توسط همان مرجع، به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال گردد. توجه شود که اعتبار این گواهی از تاریخ صدور 3 ماه می باشد (Certificate of Good Standing).

• هرگونه اطلاعات اضافی و مدارک تکمیلی که به ارزیابی مهارت های رسمی شما کمک نماید.

• وکالت نامه، در صورتی ‌که شخص یا موسسه ای درخواست شما را پیگیری می‌نماید.

#مهاجرت#مهاجرت_اروپا#مهاجرت_قانونی #اروپا#مهاجرت_کاری #مهاجرت_دانشجویی#مهاجرت_پرستاران#پرستار#پزشک#دندانپزشکی#مهاجرت_پزشکان #مهاجرت_دندانپزشکان#ویزای_کار #ویزای_شنگن#ویزای_شینگن#پذیرش_تحصیلی#اقامت#اقامت_اروپا#دانمارک
コメント


bottom of page