top of page

ویزای کار پرستاری دانمارک (XG1)


بیشتر افرادی که قصد دریافت ویزای کار پرستاری در دانمارک را دارند، به دنبال اقامت دائم و در دریافت پاسپورت این کشور نیز هستند. در حالت کلی اعطای اقامت دائم بعد از 8 سال کار و زندگی در این کشور امکان پذیر است که در برخی موارد خاص این مدت به 4 سال نیز کاهش می‌ یابد. برای مهاجرت پرستاران به دانمارک، نیاز به داشتن ویزای اختصاصی است (XG1). یکی از مزایای این برنامه مهاجرتی، امکان دریافت ویزای همزمان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. بدین ترتیب فرزندان فرد متقاضی می‌توانند پس از ورود به دانمارک، به تحصیل رایگان در مدارس دانمارک بپردازند. علاوه بر این، همسر فرد اصلی اجازه کار تمام وقت داشته می تواند بدون محدودیت و پیش شرط خاصی جذب بازار کار دانمارک شود. لازم به ذکر است که علاوه بر فرد متقاضی، کلیه اعضای خانواده از بدو ورود شامل خدمات درمانی رایگان خواهند گردید. همچنین شرکت در کلاسهای آموزش زبان دانمارکی برای کلیه افراد رایگان می باشد.working nurses in Danish hospitals


مراحل دریافت ویزای پرستاران در دانمارک


برای دریافت مجوز اقامت به‌ عنوان پرستار در دانمارک باید به آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) درخواست دهید که شامل مراحل زیر است:  • آماده سازی مدارک: قبل از شروع فرآیند، کلیه مدارک مورد نیاز را آماده کنید (ترجمه رسمی به زبان انگلیسی).

کپی از کلیه صفحات شناسنامه (شامل جلد و صفحات خالی)

  • پاسخ مثبت از اداره بهداشت و ایمنی دانمارک مبنی بر تاییدیه لیسانس پرستاری شما

  • گواهی تمکن مالی که تاریخ صدور آن بیشتر از 30 روز قبل نباشد.

بر طبق گزارش اداره مهاجرت دانمارک تمکن مالی (سال 2024) به ‌صورت زیر است:

تمکن مالی برای یک نفر: 39.318 کرون دانمارک

تمکن مالی برای فرد به همراه همسر: 78.636 کرون دانمارک

تمکن مالی برای فرد به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال: 94.338 کرون دانمارک

تمکن مالی برای فرد (بدون همسر) به همراه فرزندان زیر 18 سال: 78.630 کرون دانمارک

  • ایجاد شناسه سفارش پرونده: شما باید در وب‌سایت SIRI درخواست دهید و یک شناسه سفارش پرونده دریافت کنید.

  • پرداخت هزینه ویزا (به حساب دولت دانمارک): با استفاده از شناسه سفارش (از مرحله قبل) مقدار هزینه نمایش داده می شود (پس از پرداخت از صفحه تاییدیه پرینت بگیرید).

  • تکمیل و ارسال فرم درخواست: فرم مربوط به درخواست ویزا را پس از تکمیل ارسال نمایید (آنلاین).

  • ثبت اطلاعات بیومتریک: پس از ارسال درخواست دو هفته فرصت مراجعه به دفتر VFS Global برای ثبت اطلاعات بیومتریک شامل عکس و اثر انگشت وجود دارد.

  • دریافت پاسخ: در صورت مثبت بودن نتیجه با شما تماس گرفته خواهد شد.
#مهاجرت#مهاجرت_اروپا#مهاجرت_قانونی #اروپا#مهاجرت_کاری #مهاجرت_دانشجویی#مهاجرت_پرستاران#پرستار#پزشک#دندانپزشکی#مهاجرت_پزشکان #مهاجرت_دندانپزشکان#ویزای_کار #ویزای_شنگن#ویزای_شینگن#پذیرش_تحصیلی#اقامت#اقامت_اروپا#دانمارک


コメント


bottom of page