top of page

اشتغال به‌ عنوان پرستار در دانمارک


زمانی که شما اجازه اقامت خود را از طریق ویزای کار پرستاری در دانمارک دریافت می نمایید و آدرس محل سکونت خود را در دانمارک ثبت می کنید، شهرداری محل سکونت شما موظف است که به شما دروس دانمارکی پیشنهاد داده و شما را به مراکز آموزش زبان ارجاع دهد. چنانچه بعد از گذشت یک ماه از ثبت آدرس، پیشنهادی از طرف شهرداری ارائه نشد می توانید با شهرداری منطقه خود مکاتبه نمایید.
finding a job in Danish hospitals


پرستاران در دانمارک برای کار و اشتغال نیازمند شرکت در دوره های تئوری و عملی نمی باشند و بدون شرکت در این دوره ها و فقط با کسب مهارت زبانی می توانند در مراکز درمانی مشغول کار شوند. پس از یادگیری نسبی زبان دانمارکی، با درخواست برای اخذ مجوز کار می توانید در دوره های کارآموزی شرکت نمایید. این دوره ها حداقل 6 ماهه بوده و هدف ارزیابی مهارت های عملی و ارتباطی شما می باشد. برای شرکت در این دوره ها می بایست شخصاً موقعیت های خالی را پیدا نموده که مدت آن از 30 ساعت در هفته کمتر نباشد. در این دوره شما حقوقی متناسب با قوانین کشور دانمارک دریافت می نمایید.

اگر پس از اتمام کارآموزی، کارفرمای شما ارزیابی مثبتی به شما بدهد، اداره ایمنی و سلامت دانمارک شما را به ‌عنوان پرستار ثبت می‌کند و به شما اجازه کار دائمی خواهد داد. پس از دریافت اجازه کار در دانمارک می‌توانید در مؤسسات بهداشتی دولتی و خصوصی در سراسر دانمارک کار کنید. اگر در طول دوره کارآموزی با کارفرمای خود رابطه کاری خوبی ایجاد کردید، ممکن است پس از پایان آن یک شغل دائمی را به شما پیشنهاد دهد یا شما را به بیمارستان‌های دیگر معرفی کند.

لیست مشاغل خالی مستقیماً در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی دانمارک منتشر می‌شوند. همچنین می‌توانید از طریق وب‌سایت‌هایی مانند sygeplejerskejob.dk یا jobindex.dk کار پیدا کنید.
#مهاجرت#مهاجرت_اروپا#مهاجرت_قانونی #اروپا#مهاجرت_کاری #مهاجرت_دانشجویی#مهاجرت_پرستاران#پرستار#پزشک#دندانپزشکی#مهاجرت_پزشکان #مهاجرت_دندانپزشکان#ویزای_کار #ویزای_شنگن#ویزای_شینگن#پذیرش_تحصیلی#اقامت#اقامت_اروپا#دانمارک


Comentarios


bottom of page